سخن مدیر عامل

نیاز به بازنگری در طراحی بناهای اصیل ایرانی – اسلامی
به دنبال کیمیاگری در صنعت ساخت و ساز هستیم
سید جواد موسوی مدیر عامل ونک پارک

سکونت یکی از مهمترین شاخص های زندگی شهرنشینی امروز است. ساختمان ها، برج های بزرگ و کوچک مسکونی و اداری و همچنین واحدهای تجاری که در سرتاسرشهر با معماری های مختلف و تنوع کمی و کیفی از هر سو ذهن بصری ما را اشغال کرده اند و تقریبا تمام ساعت های عمر ما در آنها می گذرد . بدون اغراق دقیقا به دلیل همین تاثیرمستقیم کارآیی سکونت برشاخص آسایش بود که پیشکسوتان صنعت ساخت و ساز، تاکید و حساسیت بسیاری روی شیوه ساخت و نوع معماری ساختمان ها و ابنیه داشتند. با این وجود ما براین باوریم که باز هم می توان معماری جدید را به سمت و سویی سوق داد تا هم روح داشته باشد و هم مطابق نیارها و سلایق زندگی امروزیان یاشد امروز اما گرچه این سبک معماری جای خود را به سبک های نوین داده است ، اما همچنان می توان به مدد تکنولوژی روز ساخت و ساز تلفیقی از این دو سبک زندگی را به وجود آورد، که خواستگاه تمامی سلایق و نسل ها باشد .
برای این امر بهترین گزینه، شاید توجه مهندسان معمار به چگونگی استفاده و تلفیق مصالح ساختمانی جدید با سبک های معماری اسلامی – ایرانی باشد. چرا که با توجه به پیشرفت تلکنولوژی و به روز شدن مصالح ساختمانی، امروز این امکان فراهم شده تا بتوانیم ساختمان ها و بناها و خانه هایی را بسازیم که هم رنگ و بوی بومی و اصیل ایرانی را داشته باشد و هم مطابق با اصول شهرسازی مدرن کنونی باشد.
شرکت ونک پارک به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در عرصه ساخت و ساز ، همواره تلاش کرده تا ضمن کسب تجربه هایی نوین در این حوزه ، خالق سازه هایی با سبک های جدید و به روز و البته منطبق با اصول معماری ایرانی – اسلامی باشد.
تلاشی که ساخت پروژه هایی چون الهیه تهران، گلهای مهر شهر کرج، نگین شهر اصفهان و .... تنها گوشه ای از آنهاست . همچنین این مجموعه آماده است تا با بهره گیری از تخصص و ذوق و هنر مهندسان خود از یکسو و به کارگیری جدید ترین متدهای روز دنیا و البته تجهیزکارگاهی مدرن ، باز هم خالق سازه های جدید متناسب شهری با استفاده از آخرین تکنولوژها ی روز دنیا باشد . روشی که ما در این شرکت به کار گرفته ایم در حقیقت ، تلفیقی است از خلاقیت و معماری روز دنیا که با آمیزه های مذهبی و سنتی و ملی ما گره خورده اند.
مساجدی با همان سبک ، معماری قرن های گذشته ، سازه هایی منطبق بر معماری اصیل ایرانی که با علم روز این صنعت ساخته شده اند و.... درحقیقت تلاش کرده ایم تا در سال حمایت از تولید محصولات ایرانی ، با به کارگیری مهندسان جوان و خلاق ایرانی و بسیج تمامی امکانات و تجهیزات ایرانی داخل کشور ، دوباره با همت سایر شرکت های همکار و ایجاد هم افزایی الگویی در هلدینگ عمران و مسکن ایران به عنوان یکی از بهترین و پر تلاش ترین شرکت های فعال صنعت ساخت و ساز در بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، طرحی نو را در این عرصه درافکنیم تا هم شهرهایی داشته باشیم که خانه هایش مظهر ارامش و آسایش باشند و هم از منظر فنی ، نشانی باشند از شاخص های اصیل ایرانی – اسلامی .
به بیانی تجهیزاتی که این شرکت برای ساخت و معماری الگویی سازه های برتر گرد آورده ، مجموعه ای است از بهترین های صنعت ساخت وساز که می توان بدون اغراق این بخش از صنعت کشورمان را متحول کند . به امید روزی که به زودی به همت دستهای پرتوان صنعتگران این صنعت ، شاهد شهرهایی باشیم که درخورشان و منزلت شهروندان این مرزوبوم و اصالت آنها باشیم . شهرهایی در خور شان کشوری که ام القرای کشورهای اسلامی است .
ما می توانیم و به اتکا به خداوند متعال و شفاعت علی ابن موسی الرضا(ع) در این راه کیمیاگری خواهیم کرد .....